6. 2. 2023

Najít samoživitelkám místo na trhu práce pomáhá zdarma Akademie podnikání Klubu svobodných matek

1 min read

Fyzioterapetka, autorka bytového textilu nebo lektorka tance – to jsou české samoživitelky, které mají jedno společné. Pomohl jim Klub svobodných matek a jeho letošní novinka – Akademie podnikání.

„Přišla jsem o práci a přemýšlela jsem, co dělat dál. Pak jsem narazila na nabídku zúčastnit se akademie pro samoživitelky – tak jsem neváhala toho využít,“ vypráví paní Jana, matka pětiletého Maxe a osmiletého Alexandra.

„Střední školu jsem nedokončila, teď ji dodělávám dálkově – to je asi hlavní důvod, proč se mi nepodařilo rok sehnat pořádnou práci. O akademii OSVČ jsem se dozvěděla díky od Klubu svobodných matek, protože ten mi už v minulosti pomohl. Moc mě to zaujalo – vnímala jsem to jako skvělou příležitost, jak se v životě posunout a začít dělat něco jiného,“ pokračuje paní Jana.

Organizátoři Akademie podnikání Janě, kterou baví uklízet, pomohli například se zařízením živnostenského listu. „Pomohli mi založit webové stránky, facebookové stránky i pracovní účet na Instagramu. Klub mi také pomohl nakoupit profesionální přístroje – přispěli mi na to, sama bych to nezvládla,“ dodává paní Jana.