Mohl Jack přežít? Po 25 letech odpovídá režisér filmu Titanic

James Cameron se snažil zjistit, zda je ve dveřích, kterými se Rose v podání Kate Winslet zachránila, místo pro Jacka, postavu ztvárněnou Leonardem DiCapriem.

James Cameron, režisér filmu „Titanic“, podrobil slavnou část dveří filmu zkoušce, aby odpověděl na otázku, která se pokládá již 25 let: Mohl Jack přežít, nebo přece jen ne?

Test byl proveden v rámci speciálního pořadu „Titanic: 25 let poté s Jamesem Cameronem“, který se bude vysílat v neděli, ale výsledky byly zveřejněny ve čtvrtek v pořadu Good Morning America.

Režisér se snažil zjistit, zda je ve dveřích, kterými se Rose v podání Kate Winsletové zachránila, místo pro Jacka, postavu, kterou hraje Leonardo DiCaprio.

Na testech se podílel tým výzkumníků a dva kaskadéři, kteří hráli Jacka a Rose. Během experimentu byla scéna přezkoumána a byly simulovány různé scénáře, aby se zjistilo, zda Jack a Rose dokážou rozdělit dveře. Výsledek: ano, mohou.

V případě, že by oba přežili ztroskotání, musela by Rose dát Jackovi svou záchrannou vestu, aby mohl stabilizovat svou tělesnou teplotu a vydržet chlad, dokud nedorazí záchranné týmy.

„Možná by Jack přežil, ale je tu spousta proměnných. Myslím, že je to myšlenka: „Neudělám nic, co by ji ohrozilo. A to je stoprocentní charakter,“ přiznal James Cameron.

Film Titanic se vrátí do kin 9. února u příležitosti 25. výročí svého uvedení.