6. 2. 2023

Beranová začala sezonu 20. místem v klasickém sprintu. V Ruce triumfovali Dahlqvistová a Terentěv

2 min read

Tereza Beranová skončila dvacátá v klasickém sprintu, kterým v pátek v Ruce začal Světový pohár v běhu na lyžích. Do vyřazovacích bojů z českých reprezentantů postoupil ještě Luděk Šeller, jenž obsadil 27. pozici. Vyhráli Švédka Maja Dahlqvistová a Rus Alexander Terentěv.

Beranová se ze třicátého místa dostala do čtvrtfinále díky lepšímu postavení v žebříčku FIS na úkor Němky Pii Finkové, která měla shodný čas. V prvním vyřazovacím kole Češka dojela čtvrtá a mohla doufat v postup na čas. Nakonec se ale její výkon mezi dva nejlepší nevešel.

„Myslím, že jsme všichni udělali to nejlepší, co bylo v našich silách. Všechny jsme se výsledkově oproti loňsku výrazně zlepšily, což je na začátek sezony moc hezké. Tvoříme ale pořád velmi mladý tým, a to včetně servismanů, a tak jsme asi ještě nedospěli k tomu, abychom postoupili dál,“ hodnotila Beranová nejen svůj výkon v tiskové zprávě svazu.

Trenér ženské reprezentace Jan Franc ještě nezažil postup své svěřenkyně ve sprintu v Ruce. „Naším cílem bylo přivézt body, což se nám tu ve sprintu ještě nepodařilo. To jsme splnily a děkujeme servisu, že nám k tomu pomohl. A ještě bych chtěla pogratulovat Zuzce Holíkové, která startovala v Ruce poprvé. Co se jí dneska podařilo, to je neskutečné! My ostatní jsme tu začínaly 60. místem. To je největší radost dnešního závodu,“ doplnila Beranová.

Nejmladší členka týmu Holíková ve 22 letech obsadila v kvalifikaci 33. příčku, od postupu ji dělilo 85 setin. „Samozřejmě mě mrzí, že jsem skončila takový kousek od postupu, ale jinak jsem s výsledkem spokojená. Vzhledem k obsazení závodu si myslím, že to byl můj nejlepší výkon ve Světovém poháru. Zároveň mi výsledek přinese klid na další práci a další závody,“ pochvalovala si.