6. 2. 2023

Štafeta biatlonistek skončila v Hochfilzenu osmá, vyhrály suverénní Švédky

2 min read

České biatlonové kvarteto ve složení Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková skončilo ve štafetě na Světovém poháru v rakouském Hochfilzenu osmé. Pro první místo si dojely suverénní Švédky.

Češky si ve srovnání s minulou štafetou v Östersundu pohoršily, v klíčovém souboji se Švýcarkami, s nimiž se přetahují o desátou příčku v olympijském žebříčku, který zajišťuje pět míst pro hry v Pekingu, ale skončily šest míst před nimi. Závod rozjela Jíslová, které se ale nedařilo tolik jako v Östersundu a při stojce musela použít všechny náhradní náboje, trestnému kolu se ale vyhnula a druhé Voborníkové předávala na sedmém místě.

Juniorka Voborníková se v prvním kole běžecky držela, před střelbou se ale musela chvíli vydýchávat. I ona se vyhnula trestnému kolu, ve své druhé běžecké části už ale ztrácela a předávala třináctá.

I třetí Davidová potřebovala dobíjet, a to třikrát, na trati ale předběhla na svém úseku druhý nejrychlejší čas a předávala Puskarčíkové na osmém místě. Švýcarská štafeta, se kterou Češky soupeří o páté místo do Pekingu, byla až do té doby před Češkami, kvůli chybující Gasparinové a jejím třem trestným kolům se ale propadla až na 14. místo. Puskarčíková na závěrečném úseku osmé místo udržela

Švédky vedly před poslední střelbou už o minutu a půl, a tak jim nevadily ani chyby Anny Öbergové. Druhé byly Rusky, pro třetí místo si dojely Francouzky.